sshheenn portal

Temat: Kosiarka na napęd ręczny
Jak masz niewielki trawnik (np. około 100m2), lub nie masz dostępu do energii elektrycznej, to warto kupić taką kosiarkę. Jak się nie mylę, to nazywa się - rotacyjna. Producentów nie znam, ale ta nie jest taka istotna sprawa. Jest to proste urządzenie, i przy nabywaniu trzeba zwrócić uwagę na jakość "noży". Wyglądają jak zwykły płaskownik, ale ze stali narzędziowej (twardej). Ważna jest płaska ich płaszczyzna czołowa (L - kąt prosty). Noże te, tworzące kształt walca, prawie że ocierając się o dwie płaszczyzny, tworzące elementy ramy kosiarki, wciągają trawę, ścinając ją. Jeżeli to jest kosiarka nie nowa, to trzeba sprawdzić kliny w kółkach jezdnych, które są "napędem" noży. Po prostu obrócić osobno każdym kółkiem jezdnym i sprawdzić czy przenosi napęd na noże. Najprościej w Googlach wpisz "kosiarka", i drogą dedukcji coś znajdziesz. Ja kiedyś kupowałem takie kosiarki na giełdzie samochodowej w Lubinie, w cenie do 30 do 70 zł. Jest tego dużo, szczególnie od wiosny, choć coraz mniej, bo teraz jest popyt na elektryczne i spalinowe.
Źródło: dzialkowcy.info/phpBB2/viewtopic.php?t=3941Temat: MIREK - PYTANIA - OGRODNICZE POGOTOWIE
jeśli zwałujesz wysoka przed koszeniem to jak ją później skosisz..? kosiarka bębnowa czy rotacyjna - rotacyjne to te wszystkie ze zwykłym nożem- elektryczne i spalinowe, bębnowe natomiast zbudowane są troszkę inaczej, ich główna wada jest fakt, że niespecjalnie dobrze koszą trawę wyższą nić 7-10cm- po prostu ja kładą.. Czy kosiarki Bosza są dobre.. nie wiem.. ale czy koniecznie trzeba kupić tak droga kosiarkę? Płacisz głownie za markę.. znaczy się znak towarowy a poza tym to niewiele się róznią.. poza opisanymi w linku bajerami podstawa jest odpowiednia moc - najlepiej powyżej 1200Wat i stosowne obroty noża.. powyżej 2000rpm. liczy sie szerokość noża i pojemność kosza, moim zdaniem do ogródków przydomowych opt. to ok 30 cm i 50l.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=52966


Temat: Nowy trawnik
to ze kosi niską trawę to wiem no ale po co my jesteśmy jak nie po to by o nią dbać wczoraj sporo poczytałem o tych kosiarkach nie wiem co ty miałas za kosiarkę czy z wyższej półki czy jakąś tanią ale np przy tej kosiarce zapewniają że noże przetrwaja 10 lat bez ostrzenia zakładając ze ma się trawnik nie wiekszy niż ... wysokości trawniki tak więc trzeba by kosić częściej niż raz w tygodniu po prostu się skołowałem chciałem kupić kosiarkę rotacyjną firmy Mountfield http://www.diy.com/diy/jsp/bq/nav.js...&isSearch=true to kosiarka do której montowane są silniki hondy ... i chyba trzeba w to wierzyć bo spalinowa bębnówka u mnie kosztuje powyżej 600F podczas gdy rotacyjne tej samej szerokości potrafią kosztować około 250 a klasa sprzętu ta sama. Chcę po prostu zrobić rozeznanie wśród użytkowników kosiarek takich i takich czy naprawde rotacyjna jest taka dobra ? Widziałem bębnówki tak jak pisałem na stadionach trawa jest po prostu przepiękna jakość koszenia bez porównania jak nożycami ale nie wiem jak z tym pchaniem czy nie idzie się czasem napocić przy takim koszeniu :) podczas gdy rotacyjną mogę dorzucić kilka groszy i kupić nawet z...
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=159985